Het nieuwe jaar begint goed voor Lierse 2
Dinsdag 7 januari ging het tweede team van de Lierse Schaakvereniging op bezoek bij Voorburg 3 in Voorburg. Beide teams hadden nog geen wedstrijd gewonnen en gingen er dus goed voor zitten.
Het waren grote schoenen die Wim T. van Delft moest vullen als vervanger van Chris van den Berg. Hij nam het op tegen Peer Kroon en Wim T. speelde een pot die deed denken aan de hoofstraat… Het was namelijk éénrichtingsverkeer en Wim T. haalde het punt binnen.
Op het tweede bord kreeg Sandra van den Berg tegen Ruben van Bussel een koningsgabied op het bord. Ruben ging op de damevleugel in de aanval met zijn pionnen en Sandra moest voorzichtig maneuvreren. Sandra veroverde een paard, waarna ze de dames afruilde. Ruben ging echter met twee torens in de aanval en weer moest Sandra voorzichtig zijn om mat te voorkomen. Het extra paard hielp hier goed bij en nadat ze met haar toren de telling van Ruben binnen drong, gaf Ruben in tijdnood zijn toren weg en ging snel daarna door zijn vlag.
De partij tussen Sander de l’Ecluse en Jan Nienhuis begon gelijkwaardig. Sander ging in de aanval, maar kwam niet door de verdediging van Jan heen. Daarna ging Jan in de aanval, maar hij maakte een fout en verloor daarbij een toren en gaf de partij op.
Rolan van der Lugt had zwart tegen Martin Wiersma. Na een opoffering van een paard, koos Rolan de verkeerde verdedigingsopzet en kwam onder druk er niet meer uit en verloor door een pionnen overmacht van Martin en gaf op.
Wim Krösschell speelde tegen Bert van Rangelrooij. De partij ging lang gelijk op. Wim veroverde een paar pionnen en in het eindspel had Wim een loper en Bert een paard en beiden vrijpionnen aan verschillende kanten van het bord. Wims loper kon Berts pionnen tegenhouden en Berts paard verjagen, waardoor dat paard de pionnen van Wim niet meer tegen kon houden. Hierna gaf Bert het op.
In de partij tussen Wim de Lange en Iris Kaiser won Wim twee pionnen, maar zag Wim een aanval op zijn toren over het hoofd. Daarom gaf hij het op.
Marco Lamping speelde de Engelse opening tegen Oscar Vernooij waarin al vroeg de dames werden afgeruild. Hierna werden door beide spelers diverse pionnen veroverd. In het eindspel had Marco een pion minder en liep Oscar met zijn randpion naar de overkant. De koning van Marco eindigde in de hoek en kon niet meer weg. Zijn enige optie was zijn overbleven pion naar voren te spelen. Oscar pakte deze en hierdoor stond Marco pat. Remise dus.
in de partij tussen Jan Dirk Stoorvogel en Marcel Wouters won Jan Dirk een loper in de opening en kreeg hij al vroeg in de partij een pion op de zesde rij. Aan het einde van de partij won Jan Dirk nog een paard en een paar pionnen. Toen hij dreigde met promotie van zijn pion, gaf Marcel het op.
Met 2½ – 5½ eindigde de eerste HSB wedstrijd in het nieuwe jaar voor Lierse in een mooie overwinning.
Overzicht voor ronde 16, gespeeld op 06-01-2025
Wit | Zwart | Uitslag | |
Remco Trompetter | – | Gerard Stolze | remise |
Adriaan Verduijn | – | Jan Tamerus | 1-0 |
Dick Valk | – | Ton v. Spronsen | remise |
Teun v. Dijk | – | Rolan v.d. Lugt | remise |
Gera de Jong | – | Wim Poot | 1-0 |
Hans Nieswaag | – | Wim v/d. Wel | 1-0 |
Marco Lamping | – | Wim de Lange | remise |
Shekhar Ghimire | – | Gerard Buijs | 0-1 |
Piet Boekestijn | – | Rob v. Kolmeschate | remise |
Simon v. Swieten | – | Szymon Dembski | 1-0 |
Piet Quak | – | Annemarie Voorberg | 0-1 |
Jan Dick Stoorvogel | – | Wim Krösschell | 1-0 |
Bernard Evenhuis | – | Ryan van Meerten | 0-1 |
Wim Kuijper | – | Raymond Mauritz | 1-0 |