Ga naar de inhoud

Uitslagen ronde 17 23/24

  Siciliaanse openingen bij de Lierse Schaakvereniging

   Op maandag 22 januari 2024 werd alweer de 17e ronde van het seizoen gespeeld.

  In de Siciliaan, die op het bord in de wedstrijd tussen Teun van Dijk en Wim Krösschell kwam, ging het in eerste instantie gelijk op. Wel ging Wim’s dame op pad en dreigde opgesloten te raken. Uiteindelijk gaf Wim de zwarte majesteit gewoon weg. Daarna was het nog uitspelen, waarna Teun de punt mee naar huis mocht nemen.

  Sander de l’Ecluse speelde met wit tegen Gerard Buijs. In een Siciliaan probeerde Gerard al vroeg het initiatief te winnen. Nadat de stukken ontwikkeld waren en Sander kort gerokeerd had, ging Gerard gelijk in de aanval op de koningsstelling, Sander wist de met de pionnen voor de koning de juiste verdediging te vinden waardoor Gerard de aanval moest afbreken. Sander won hierdoor slim een pion en de pionnenstelling van Gerard bleef zwak achter. Dan gaat Sander terug de verdediging in, maar geeft hierbij teveel tempo weg. Gerard weet zijn torens op de open lijnen te zetten en Sander speelt de verkeerde pion naar voren, waardoor het paard van Gerard binnen kan vallen. Gerard start met het afruilen van stukken om de laatste verdedigers van Sander zijn koning weg te halen en dan staat de koning van Sander ineens helemaal alleen. Gerard vind mat in 4, en komt goed weg tegen Sander.

   

  Overzicht voor ronde 17, gespeeld op 22-01-2024

  Wit Zwart Uitslag
  Adriaan Verduijn Sandra v/d. Berg 1-0
  Dick Valk Remco Trompetter 0-1
  Gera de Jong Annemarie Voorberg 0-1
  Teun v. Dijk Wim Krösschell 1-0
  Ruud v. Heyningen André Feringa 1-0
  Sander d. l’Ecluse Gerard Buijs 0-1
  Rob v. Kolmeschate Simon v. Swieten 1-0
  Wim v/d. Wel Piet Boekestijn remise
  Jan Prins Wim de Lange 0-1
  Shekhar Ghimire Johan v/d. Berg remise