Ga naar de inhoud

Uitslagen ronde 15 23/24

  Gevecht aan de top

  Gerard Buijs speelde met wit tegen Dick Valk. In de opening gaf Gerard te veel ruimte aan Dick waardoor Dick controle kreeg op het centrum en kon al vroeg druk uit voeren op de Gerards stelling. Gerard moest verdedigen en wist langzaam terug te komen in de wedstrijd, nadat de meeste stukken geruild werden bleef er uiteindelijk een gelijkwaardig dame eindspel over. Uiteindelijk besloot Dick een dame ruil aan te bieden waar Gerard op in ging, de koningen probeerden het centrum van het boord te bereiken maar Gerard was eerder en kon met zetdwang een doorgebroken pion creëren, hierdoor gaf Dick op.

  Wim Krösschell speelde met wit de Engelse opening tegen Ar Verduijn. In het middenspel ruilde Ar z’n toren in tegen een loper en een paard. Dat is een klein voordeel immers paard en loper zijn 6 punten waard en een toren 5. Wim kon echter met z’n dame en toren fanatiek aanvallen en Ar moest alle zeilen bij zetten om niet ten onder te gaan. Met nog 4 minuten op de klok kon Ar eeuwig schaak geven waardoor het na een lange en felle strijd toch nog remise werd.

   

  Overzicht voor ronde 15, gespeeld op 08-01-2024

  Wit Zwart Uitslag
  Gerard Buijs Dick Valk 1-0
  Annemarie Voorberg Gerard Stolze remise
  Sandra v/d. Berg Simon v. Swieten 1-0
  Remco Trompetter Gera de Jong remise
  Piet Boekestijn Rolan v/d. Lugt 0-1
  Ruud v. Heyningen Ricardo Prins 0-1
  Wim Krösschell Adriaan Verduijn remise
  Wim Kuijper Rob v. Kolmeschate 1-0
  Jan Prins Chris v/d Berg 0-1
  André Feringa Marco Lamping 1-0
  Bart Stolk Wim v/d. Wel 0-1
  Stefan v. Nieuwkerk Wim Poot 0-1