Ga naar de inhoud

Uitslagen ronde 5 23/24

  Selfmade schaker maakt het een voormalig kampioen moeilijk

  Stefan van Nieuwkerk speelde met wit tegen Ar Verduijn. Stefan is een “selfmade” schaker. Hij heeft het schaken zichzelf aangeleerd en speelt veel on-line via z’n p.c. Hij is een talent, want dat ondervond Ar. Na een zogenaamde kleine onnauwkeurigheid van Ar op de 14e zet moest hij alle zeilen bijzetten om de aanvallende Stefan van het lijf te houden. Uiteindelijk lukte het Ar om Stefan op de knieën te krijgen. Het was een prachtige partij van 48 zetten.

  In de partij tussen Gera de Jong en André Feringa kwam een vreemde stelling op het bord. Al snel won André een pion. Gera had de grootste moeite om hem weer terug te winnen, zonder daar een stuk mee te verliezen. Na een grote afruil strijd stond het eindelijk weer gelijk en werd er tot remise besloten.

  Overzicht voor ronde 5, gespeeld op 09-10-2023

  Wit Zwart Uitslag
  Gerard Buijs Annemarie Voorberg 1-0
  Remco Trompetter Piet Boekestijn remise
  Jan Tamerus Dick Valk 1-0
  Sander d. l’Ecluse Ruud v. Heyningen 0-1
  Rob v. Kolmeschate Chris v/d Berg 0-1
  Rolan v/d. Lugt Hans Nieswaag 0-1
  Wim Krösschell Teun v. Dijk 0-1
  Marco Lamping Bart Stolk 1-0
  Wim v/d. Wel Sandra v/d. Berg 0-1
  Wim de Lange Jan Dick Stoorvogel 0-1
  Jan Prins Simon v. Swieten remise
  André Feringa Gera de Jong remise
  Ricardo Prins Wim Kuijper 1-0
  Stefan v. Nieuwkerk Adriaan Verduijn 0-1