Ga naar de inhoud

Uitslagen week 2 23/24

  De koning als “kop van jut”

  Wim Kuiper speelde met wit tegen Ar Verduijn. Vooraf zei Wim, dat het wel een zware avond zou worden. Hij opende d4 en Ar antwoordde d5 en zo ontstond er op de dame-vleugel een heus gevecht. Wit was zo geconcentreerd bezig, dat hij vergat te rokeren. Jammer, want na wat afruilen stond de koning in het midden als een soort van “kop van jut”. Zwart kon hem van alle kanten aanvallen en Wim kon niet veel anders doen dan opgeven en een borrel aanbieden!

  Gera de Jong en Jan Tamerus waren net terug van vakantie en kregen gelijk een zware tegenstander. Gera kwam in het begin beter te staan, maar Jan knokte zich terug. Gera won een pion, maar Jan zag eeuwig schaak, waarna er remise werd afgesproken.

  De partij tussen Wim Krösschell en Sander de l’Ecluse bleef lang gelijkwaardig. Na zet 35 kon Sander een paard winnen en deze later omzetten in een toren voorsprong. Op zet 45 zette Sander Wim mat.

  Overzicht voor ronde 2, gespeeld op 18-09-2023

  Wit Zwart Uitslag
  Gerard Buijs Wim v/d. Wel 1-0
  Dick Valk Sandra v/d. Berg 1-0
  Annemarie Voorberg Wim Poot remise
  Gera de Jong Jan Tamerus remise
  Johan v/d. Berg Piet Boekestijn remise
  Ruud v. Heyningen Rob v. Kolmeschate 1-0
  Wim Krösschell Sander d. l’Ecluse 0-1
  Jan Dick Stoorvogel Jan Prins 0-1
  Wim Kuijper Adriaan Verduijn 0-1
  Wim de Lange Bart Stolk 1-0
  André Feringa Chris v/d Berg 1-0
  Stefan v. Nieuwkerk Rolan v/d. Lugt 1-0
  Ricardo Prins Marco Lamping 1-0