Ga naar de inhoud

Uitslag wk21-22/23

  Jacht op de koning!

  Kees van Toor verdedigde met de Caro-kann tegen de opening van Gerard Buijs. Al vroeg koos Gerard er voor zo veel mogelijk af te ruilen, wat een gelijk eindspel met toren en gelijke loper opleverde. Gerard ging de fout in toen hij zijn koning actief wilde maken. Kees kon de koning van Gerard naar de kant van het boord jagen en een pion winnen. Na het verliezen van de pion blunderde Gerard ook een loper en gaf hij de partij op.

  In een Nimzo-Indische partij tussen Dick Valk en Johan van den Berg vlogen de spaanders van het bord. Dick kreeg een vrijpion in het midden, die misschien met nauwkeuriger spel meer had kunnen opleveren. Dick’s koning stond echter te veel op de tocht, waarna remise werd overeengekomen.

  Overzicht voor ronde 21, gespeeld op 13-02-2023

  Wit Zwart Uitslag
  Annemarie Voorberg Wim v/d. Wel 1-0
  Dick Valk Johan v/d. Berg remise
  Simon v. Swieten Teun v. Dijk remise
  Remco Trompetter Wim Poot 0-1
  Gerard Buijs Kees v. Toor 0-1
  Piet Boekestijn Jan Tamerus 0-1
  Jan Prins Piet Quak 0-1
  Wim Kuijper André Feringa 1-0
  Marco Lamping Wim de Lange 1-0