Ga naar de inhoud

Uitslag wk17-22/23

  Niet afgeruilde loper steelt de show.

  In de partij tussen Kees van Toor en Dick Valk viel Kees zijn loper de dame van Dick aan. Dick had geplant om zijn loper er tussen te zetten, maar dat ging niet, want anders zou zijn dame de boel achterin niet meer kunnen verdedigen. Dus werd het dame ruil met een lastige dubbelpion voor Dick. De niet afgeruilde loper van Dick bleek een goede verdediger én aanvaller en de stelling kon worden rechtgetrokken, waarna remise werd afgesproken.

  Teun van Dijk speelde met wit tegen Sander de l’Ecluse en er kwam zowaar een Philidoropening op het bord. Teun ontwikkelde gewoon, gezapig en rustig. Plots deed Sander een mindere zet en die kostte hem een pion. Maar… de strijd ging voort en op de 46e zet verloor Sander zijn 2e pion. In een moeilijke stelling gaf hij op de 50e zet op.

  Overzicht voor ronde 17, gespeeld op 16-01-2023

  Wit Zwart Uitslag
  Adriaan Verduijn Gerard Stolze remise
  Kees van Toor Dick Valk remise
  Annemarie Voorberg Jan Tamerus remise
  Sandra van den Berg Wim de Lange 1-0
  Teun v. Dijk Sander d. l’Ecluse 1-0
  Rob v. Kolmeschate Remco Trompetter 0-1
  Hans Nieswaag Simon v. Swieten remise
  Rolan v/d Lugt Gerard Buijs 0-1
  Piet Boekestijn André Feringa 1-0
  Wim Krösschell Gera de Jong 0-1
  Jan Dirk Stoorvogel Johan v.d. Berg 0-1
  Wim Kuijper Jan Prins remise
  Marco Lamping Chris van den Berg 1-0