Ga naar de inhoud

Uitslag wk14-22/23

  Toren offer zorgt voor winst

  In de partij van Jan Tamerus tegen Hans Nieswaag ontspon zich een interessante strijd. Jan richtte zijn stukken vooral op de koningsvleugel, terwijl Hans op de damevleugel actie ondernam. Hans forceerde een open C-lijn, terwijl Jan een half open f-lijn kreeg, Jan kwam steeds een tempo tekort om tot actie over te gaan, Hans dreigde het initiatief over te nemen. Jan offerde een toren op f7, Hans dacht dat wil ik wel nog zien en nam het aan. Daar kreeg hij spijt van. De Hans koning raakte in een mat net verstrikt.

  Johan van den Berg deed een paar venijnige zetten in het begin van zijn partij tegen Annemarie Voorberg. Annemarie moest alle zeilen bijzetten om zich te verdedigen. Er ontstond een ingewikkelde stelling waarbij Johan iets over het hoofd zag, waarna hij de handdoek in de ring gooide.

  Overzicht voor ronde 14, gespeeld op 05-12-2022

  Wit Zwart Uitslag
  Gerard Stolze Gera de Jong 1-0
  Annemarie Voorberg Johan v.d. Berg 1-0
  Jan Tamerus Hans Nieswaag 1-0
  Remco Trompetter Adriaan Verduijn 0-1
  Ruud v. Heyningen Dick Valk 1-0
  Sander d. l’Ecluse Sandra van den Berg 0-1
  Rob v. Kolmeschate Gerard Buijs 0-1
  Piet Boekestijn Jan Prins remise
  Wim Krösschell André Feringa 1-0
  Jan Dirk Stoorvogel Wim de Lange 1-0
  Wim Kuijper Simon v. Swieten 0-1
  Chris van den Berg Wim van der Wel 0-1