Ga naar de inhoud

Uitslag wk11-22/23

  Het Wilde Westen in De Lier!

  De partij tussen Remco Trompetter en Annemarie Voorberg was het beste te omschrijven als ‘Wild West’. Annemarie rokeerde lang en ging in de aanval. Remco liet zich niet kennen en ging in de tegenaanval. Hij kwam een pion voor te staan, maar had minder  actieve stukken. Annemaries paarden sloegen op hol en brachten haar de overwinning.

  De goed in vorm stekende Dick Valk speelde met zwart tegen Jan Tamerus. In de partij probeerde Jan al snel een aanval op te zetten, hetgeen er ook dreigend uit zag. Jan wilde met een loperoffer de stelling van Dick te verzwakken. Dick was hier van niet onder de indruk en weigerde het offer. Toen ontbrandde de strijd om het belangrijke veld in het centrum: e5. Diverse stukken sneuvelden daarbij aan beide zijden. De spelers maakten zich op voor een overgang naar het eindespel met materieel evenwicht. Toen Jan een onzorgvuldige zet deed, verloor hij een pion en kwam in een verloren stand. Enkele zetten verder moest de witte koning het hoofd buigen. Dick won, maar beiden hadden een boeiende partij achter de rug.

  Overzicht voor ronde 11, gespeeld op 14-11-2022

  Wit Zwart Uitslag
  Kees van Toor Gera de Jong 1-0
  Gerard Stolze Johan v.d. Berg remise
  Sandra van den Berg Adriaan Verduijn 0-1
  Jan Tamerus Dick Valk 0-1
  Simon v. Swieten Rolan v/d Lugt 0-1
  Remco Trompetter Annemarie Voorberg 0-1
  Gerard Buijs Jan Dirk Stoorvogel 1-0
  Ruud v. Heyningen Teun v. Dijk 1-0
  Wim Krösschell Chris van den Berg 1-0
  Wim de Lange Wim Poot 0-1
  Wim Kuijper Piet Boekestijn 0-1
  André Feringa Jan Prins 1-0