Ga naar de inhoud

Uitslag wk6-22/23

  Gelijkspel Lierse 2 – DSC 9

  Op maandag 10 oktober vertrok Lierse 2 naar Delft voor de wedstrijd DSC 9 – Lierse 2.

  Op het eerste bord speelde Sandra van den Berg tegen Bert van der Willik. Ze kwam goed uit de opening, maar Bert verdedigde goed, waardoor haar aanval op de koningsvleugel op niets uit liep. Na afruil van wat stukken, waaronder de dames, had Bert een vrij pion, maar het lukte Sandra om deze tegen te houden. In tijdsnood gaf Bert zijn paard weg, maar voordat Sandra die kon slaan, ging Bert door zijn vlag.

  Ruud van Heyningen zetten zijn tegenstander Ernst Hanewald, al vroeg in de partij onder druk. Ruud won een pion, waarna er een afruil van veel stukken volgende. Er bleef een stelling met 2 ongelijke lopers en 2 torens over. Ernst kwam steeds slechter te staan en toen hij ook nog een toren zou moeten ruilen, gaf hij het op.

  In het begin van de partij ging het goed voor Sander de l’Ecluse in zijn partij tegen Maik van Veldhoven.
  Hij kon veel aanvallen, maar door een fout van Sander kon Maik een stuk winnen en daarna de partij.

  De partij tussen Rolan van der Lugt en Nick Ruesen ging gelijkmatig op. In het middenspel won Rolan een paard. Maar uiteindelijk verloor hij de partij door een koninginblunder op h5, terwijl g3 winnend was geweest.

  Invaller Rob van Komeschate speelde tegen Maneesh Avadhani een moeilijke partij. Maneesh zetten Rob voortdurend onder druk, o.a. met 2 torens op g8 en h8, de kant waar Rob had gerokeerd. Maneesh speelde zijn pionnen naar voren en toen Rob’s dame viel na een penning was het voor hem bekeken.

  Jan Dirk Stoorvogel had een goede partij tegen Milan van den Heuvel.
  Hij haalde het 3e punt voor Lierse binnen, waardoor de wedstrijd in 3 – 3 eindigde.

  Intern speelde Gerard Buijs tegen Gera de Jong

  Na een paar zetten was het gedaan met de rust op het bord van Gerard en Gera.
  Gera ging te aanval en kwam beter te staan. Kon zelfs materiaal winnen maar ze durfde dat niet.

  Gerard ging noodgedwongen maar op de andere helft van het bord te aanval. Gera dacht er iets te gemakkelijk over en bleef op haar kant aanvallen.

  Maar de aanval van Gerard was directer en toen Gera een fout maakte verloor ze pionnen en een paard.
  Doordat de koning van Gerard weinig verdedigers om hem heen had, vocht Gera nog even door. Helaas voor Gera wist Gerard ook deze aanval te pareren.

  En kon Gera niets anders doen dan Gerard feliciteren.

  Overzicht voor ronde 6, gespeeld op 11-10-2022
  Wit Zwart Uitslag
  Adriaan Verduijn Dick Valk remise
  Kees van Toor Simon v. Swieten 1-0
  Wim Poot Wim van der Wel 1-0
  Remco Trompetter Gerard Stolze 0-1
  Gerard Buijs Gera de Jong 1-0
  Leen Kemeling Teun v. Dijk remise
  Hans Nieswaag Jan Tamerus remise
  Wim Kuijper Chris van den Berg 1-0
  Wim de Lange Piet Boekestijn 0-1