Ga naar de inhoud

Ronde 13-2022

  [et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.12.2″ background_color=”#f5e8b8″][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.0.48″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.0.47″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”3.12.2″ text_text_color=”#000000″ text_font_size=”16px” background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” header_font=”||||||||” header_2_font=”||||||||” header_2_text_color=”#94180a”]

  Lierse 1 – Botwinnik 2

  De eerste HSB wedstrijd van 2022 was eigenlijk een week eerder gepland, maar door de coronalockdown was het nog niet mogelijk om de hele avond te spelen, vandaar dat hij een week was uitgesteld.

  Kees van Toor speelde op het eerste bord tegen Merlijn Albers die opende met c4, waarop een koningsindische opening op het bord kwam. Na 9. Da4 kwam Merlijn minder goed te staan en Kees wikkelde het af naar een gewonnen eindspel. 1-0

  Ar Verduijn nam het op tegen Peter Heek. In het eindspel kwam een evenwichtige stelling op het bord en werd er remise overeengekomen. ½ – ½

  Door een voorbarige pionzet van Gerard Stolze op het veld e6 verzwakte zijn stelling. Jeroen Verkade voerde de druk steeds verder op. Hierdoor werd Gerard steeds verder ingesnoerd, waardoor er niets meer te dekken viel en zijn stelling instortte. 0-1

  Wim Poot speelde met wit tegen Gerard Arp een koningsgambiet. Gerard nam veel tijd om een oplossing te verzinnen, maar kwam elke zet iets meer tijd achter te staan. Wim ontwikkelde volop en Gerard kreeg geen tijd om de damevleugel te ontwikkelen. Toen Wim ook nog de koningsstelling opende, was de aanval niet meer te houden. Gerard verdedigde ferm, maar gaf op de 30e zet, toen de mat in zicht was, op. 1-0

  Lucas Albers zette de partij gedegen op. Annemarie Voorberg liep een beetje achter de feiten aan , maar kwam langzaamaan op gang. Er moest zorgvuldig worden gespeeld, omdat er veel aanvalsmogelijkheden waren. Annemarie maakte een foutje, waarna de vlam in de pan sloeg. Helaas kon Annemarie de boel niet blussen en restte er niets meer over dan een restje as. 0-1

  Gera de jong speelde op bord 6 tegen Julian Oskamp en in de Siciliaanse partij namen beide spelers de tijd. Met nog maar 40 min op de klok werden slechts 20 zetten gespeeld. Op het bord werd er een ingewikkelde partij gespeeld. Julian besloot niet te rokeren. En Gera probeerde alles vast te zetten. De open d-lijn werd door Gera veroverd. Daardoor kon met enkele schaakjes enkele pionnen gewonnen worden. Gera moest steeds voorzichtig opereren. Met een grote afruil zouden er ongelijke lopers op het bord komen te staan. Ondertussen kwam Julian in tijdnood. En stond de stand 3,5 -3,5.

  Alle andere schakers stonden om ons bord. In een stelling met drie pionnen voorsprong, ging Julian door zijn tijd. Zelf had Gera nog maar 2,5 min. over. En was het half 12. Ze had ik zowaar van iemand met meer dan 100 ELO-punten gewonnen. 1-0

  Ruud van Heyningen antwoordde met d6 voorzichtig op de e4 .. f4 opening van Oswin van den Bout van het altijd sterke Botwinnik. Wel een opening die aan koningszijde een opening creëerde. Ruud probeerde met zijn dame deze velden te beheersen, maar werd door een paard weer terug gedreven, zodat zowel Oswin als Ruud kort rokeerden. Na een zet of 20 werden de eerste paarden van het bord genomen en komt de stelling steeds vaster te staan. Door een onnauwkeurige koningszet van Oswin kon Ruud een pion in het centrum winnen. Hierna kon Ruud de aanval verder door zetten en ondanks het goede verdedigende werk van Oswin kon hij niet voorkomen dat hij mat kwam te staan. 1-0

  De partij tussen Sander de l’Ecluse en Luuk Gloudemans ging in het begin gelijk op. Maar door een goede aanval van Luuk verloor Sander een pion en moest veel verdedigen. Na nog een laatste aanval van Luuk verloor Sander nog twee pionnen, waarna hij het opgaf. 0-1

  De eerste wedstrijd in 2022 eindigde dus in een nipte winst voor Lierse met 4½ – 3½.

   
  Overzicht voor ronde 13, gespeeld op 21-02-2022
  Remco Trompetter Jaap de Jong 0-1
  Jan Tamerus Wim Krösschell 1-0
  Johan v.d. Berg Rolan v/d Lugt 1-0
  Wim de Lange Rinus v. Rodijnen 0-1
  Wim Kuijper Wim van der Wel 0-1
  Rob v. Kolmeschate Simon v. Swieten 0-1
  Teun v. Dijk Piet Quak remise
  Nick Persoon Piet Boekestijn 1-0
  Jan Prins Jan Zonneveld 0-1

  [/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]